Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nehoda na brněnském hlavním nádraží

18. 6. 2008

Nehoda se stala kolem třetí hodiny na brněnském zhlaví směr Židenice. Nehoda si naštěstí vyžádala jedno lehké zranění jedné z průvodčí. Oba osobní vlaky současně vyjely z 5. a 6. koleje stejným směrem a bočně se srazily. Rychlost vlaků byla velmi nízká takže poškození vozidel není tak  velké. Za nehodu může pravděpodobně jeden ze strojvedoucí, který vyjel ze stanice na červenou. Nehoda je ale stále ve vyšetřování. Vykolejily dva vozy, z toho jeden úplně. Kvůli nehodě byla průjezdná jen jedna kolej do nádraží a dvě koleje v nádraží. Zpoždění vlaků nepřesahovalo 70 minut, ale v hale na nádraží bylo hodně těsno. "Vypravovat náhradní spoje by nemělo význam," prohlásil Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení ČD. To ovšem nebyla pravda, protože by náhradní autobusová doprava určitě smysl měla. ČD se ale nedokázaly domluvit s D.P.M.B.

Obrazek

Odstraňování nehody začalo až v šest hodin což je dost dlouho na to že drážní jeřáb je na maloměřickém seřaďovacím nádraží. Nejdříve motorová lokomotiva(protože byl v nádraží vypnutý proud) odtáhla elektrickou jednotku 560. Ta byla nejméně poškozená. Poté další motorová lokomotiva odvezla jeden z osobních vozů. Ten byl také poškozen lehce. Potom drážní jeřáb odjel a zhruba hodinu na nádraží přijížděli a odjížděli osobní vlaky. K dispozici byly stále jen dvě koleje takže na jedné koleji stály většinou dva vlaky za sebou. Takto spřežené soupravy z nádraží i odjížděly. Poté už za provozu drážní jeřáb nakolejil i poslední vagon, který byl na nádraží odstaven. Tento vagon byl nejvíce poškozen. Dvojice dveří byla ulomena a jedno čelo vozu bylo úplně zničeno. Podvozky byly také poškozené, ale byly za snížené rychlosti schopné provozu. Nakolejování všech vagonů trvalo do osmé hodiny večer.

Opravy kolejí trvaly až do pondělí a to i přes odpoledne. V úterý bylo nádraží již plně v provozu.

Obrazek

Nakonec ještě jedna zajímavost. Rychlík z Vídně R 274 tažený populární lokomotivou 1216 Taurus do Brna vůbec nedojel. Svou jízdu skončil ve stanici Modřice. Podle hlášení na nádraží jste se měli do Modřic dopravit jedním z osobních vlaků a tam přesednou. Taurus vyjel z Modřic jako R 275 zpátky do Vídně.

Na nádraží jsem strávil skoro půl dne a všechno jsem zdokumentoval. Na následujícím odkazu si můžete prohlédnout moje fotky z této nehody a také fotky z parního vlaku s názvem Dětský drak. Ten jel z Brna do Vyškova a zpět na hlavní nádraží.

vojtak20.rajce.idnes.cz/Detsky_drak_2008_a_nehoda_na_hlavnim_nadrazi_v_Brne/

Také jsem něco natočil. Toto je video krátce po příjezdu.

Další video je z odklízení jednoho z vagonů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář